خدمات پمپ هیدرولیک و تعمیر جعبه فرمان در تهران

تعمیر جعبه فرمان در تهران

فهرست محتوا

سیستم فرمان هیدرولیک ماشین گاهی اوقات به مشکل میخوره و ممکنه سفت بشه یا صداهای عجیبی بده،. دلیل این موضوع احتمالاً مربوط به پمپ هیدرولیک و جعبه فرمان میشه. اگه دنبال یه مرکز برای تعمیر جعبه فرمان در تهران می‌گردید، امروز همراه ما در «اتوآچار» باشید.

دلایل خرابی پمپ هیدرولیک

در ادامه دلایل خرابی پمپ هیدرولیک رو بررسی می‌کنیم (+):

 • نشتی روغن سیستم هیدرولیک: بدیهیه که نشتی روغن توی سیستم هیدرولیک باعث آسیب به این سیستم و پمپش میشه. این‌طوری هوا هم میتونه توی سیستم وارد بشه و اوضاع رو حسابی خراب کنه.
 • عدم وجود روغن هیدرولیک کافی: اینم یکی دیگه از عوامل مشکل‌زا برای سیستم هیدرولیکه. اگه روغن هیدرولیک کافی توی سیستم وجود نداشته باشه، به سرعت به مشکل برمی‌خورید.
 • ورود هوا به سیستم هیدرولیک: وقتی هوا به هر نحوی وارد روغن هیدرولیک شده و به پمپ فشار میاره، میتونه ماشین شما رو به مشکلات سختی دچار کنه. این کار باعث میشه که دمای پمپ بیش از حد بالا بره و در نهایت از کار بیافته.
 • داغ شدن روغن هیدرولیک: هر دمایی بیشتر از 70 درجه سانتی‌گراد میتونه برای کل سیستم هیدرولیک ماشین خطرناک باشه. بنابراین روغن درون این سیستم نباید بیشتر از این بشه.

 

دلایل خرابی جعبه فرمان خودرو

 • تمام شدن روغن هیدرولیک: اگه روغن هیدرولیک ماشین شما از حد مجاز کمتر بشه، کم کم به جعبه فرمان خودرو فشار میاره و باعث سفتی فرمان و در نهایت خرابی جعبه‌اش میشه!
 • نگه‌داری نادرست: نگه‌داری نادرست مثل چک نکردن و عدم تعویض روغن گیربکس، میتونه در نهایت باعث خرابی اون بشه.
 • نداشتن رینگ و لاستیک استاندارد: وقتی رینگ و لاستیک استانداردی روی ماشین شما نباشه، چرخش فرمان با فشار بیشتری انجام میشه و میتونه با گذشت زمان به جعبه فرمان آسیب جدی وارد بکنه. برای دریافت خدمات میزان فرمان در تهران کلیک کنید.

 

تعمیر جعبه فرمان

چطوری جلوی خرابی پمپ هیدرولیک رو بگیریم؟

 • بررسی مستمر: توی بازه‌های مستمر پمپ هیدرولیک رو چک کنید که یه وقت دچار نشتی، قطعی ارتباط یا کثیفی نشده باشه.
 • نگه‌داری درست: تقویم کارخانه برای زمان تعویض روغن هیدرولیک رو جدی بگیرید. تعویض روغن، فیلترها و بررسی قطعات مختلف باعث میشه که پمپ هیدرولیک خودروی شما همیشه بهترین عملکرد رو داشته باشه. برای دریافت خدمات تعویض روغن هیدرولیک در تهران کلیک کنید.
 • کنترل عوامل مخرب: عواملی مثل آب و هوا، می‌تونن منجر به خرابی پمپ هیدرولیک بشن. همیشه مطمئن بشید که روغن هیدرولیک با آب یا هوا قاطی نشده باشه. این کار رو با داشتن فیلترهای با کیفیت میشه انجام داد.

 

چطوری جلوی خرابی جعبه فرمان رو بگیریم؟

 • بررسی مستمر: دقیقاً مثل مورد قبلی، برای جعبه فرمان هم باید توی بازه‌های مستمر اون رو چک کنید که دچار نشتی یا قطعی ارتباط نشده باشه.
 • استفاده از روغن مناسب: استفاده از روغنی که کارخانه پیشنهاد میکنه یا روغن باکیفیت برای حفظ سلامتی جعبه فرمان اهمیت زیادی داره. مقدار اون رو دائماً چک کنید و در صورت کاهش پیدا کردنش، اون رو پر کنید.
 • عدم اعمال فشار بیش از حد: هر خودرویی برای کاری ساخته شده و تا یه حدی فشار رو تحمل میکنه. از ماشین‌تون بیشتر از توانش کار نکشید که این کار میتونه برای جعبه فرمانش بسیار خطرناک باشه.
 • رانندگی صحیح: از مانورهای خشن و یهویی ماشین با استفاده از فرمان خودداری کنید. این کار باعث میشه که طول عمر جعبه فرمان شما به شدت افزایش پیدا بکنه.

 

تعمیر جعبه فرمان در تهران

نکاتی که بالاتر گفته شد رو رعایت کنید چون خرابی پمپ هیدرولیک یا جعبه فرمان و کلاً هرچیزی که به فرمان ماشین مربوط میشه، می‌تونه هم از نظر هزینه و هم زمان، شما رو به دردسرهای زیادی بندازه.

اگه دنبال تعمیر پمپ هیدرولیک یا تعمیر جعبه فرمان در تهران یا هستید، لازم نیست این صفحه رو ترک کنید چون ما بهتون در عرض چند دقیقه بهترین مراکز تعمیر جعبه فرمان در تهران رو بر اساس مدل ماشین و لویکشن شما معرفی می‌کنیم!

 

اتوآچار دوست تعمیرکار من

ثبت درخواست خدمات تعمیرگاهی

دیگه نباید نگران خدمات خودروت باشی، با خیال راحت درخواستت رو ثبت کن و منتظر تماس ما باش.

اتوآچار دوست تعمیرکار من

 

سوالات متداول

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارائه دهنده خدمات

درخواست خدمات تعمیرگاهی